2021. gadā būs F1 pilots
Viens no karstāk gaidītākajiem notikumiem Formula 2 vēsturē ir 2020. gada čempions, Miks Šūmahers 2021. gadā būs F1 pilots ar Haas, padarot pakāpienu no junioru autosporta augstākā līmeņa līdz pašai virsotnei ar Amerikas komandu.
Viņa absolvēšana pirmo reizi astoņu gadu laikā atgriež Šūmahera vārdu F1. Viņš pievienosies savam F2 konkurentam Ņikitam Mazepinam Haas, duets aizstās Romainu Grosjeanu un Kevinu Magnussenu. Šeit mēs apskatīsim galvenos mirkļus viņa ceļojumā no F2.
ANALĪZE: iekšējā līnija par to, kā Šūmahera vārds atgriezās F1 – un ko mums vajadzētu sagaidīt no Mika.
Viņa debija Formulā 2
Nevienam jaunam braucējam uz viņa pleciem nekad nav bijis izdarīts lielāks spiediens kā Šūmaheram, kad viņš pēc iestāšanās F2 pirmo reizi tika iemests F1 nedēļas nogales uzmanības centrā.
Debitējot Sahirā, vācieti sagaidīja plašsaziņas līdzekļu neprāts, un viņa PREMA garāžā drūzmējās reportieri, kas izmisīgi gribēja ar viņu runāt. Tas viss notika, pirms viņš pēc konkurences scenārijā pat spēra kāju automašīnā.
Vācieti’s bija pirmssezonas pēdējā test’u dienā, taču nometnē cerība’s tika atlaidinātas pirms debijas. Neskatoties uz viņa dominējošo stāvokli Eiropas Formulā 3, lēciens starp kategorijām bija milzīgs, it īpaši tāpēc, ka Hankook riepas tika mainītas uz Pirellis.
Kā jau bija sagaidāms, viņš savā jaunavu sacensību nedēļas nogalē noteikti “negāza kokus”, taču arī neveicās slikti. P8 finišs Feature Race nodrošināja viņam pirmos punktus un reverso režģa stabu. Tā bija mācīšanās pieredze. Vācietis nespēja noturēties starp pieredzējušākiem braucējiem un atkāpās uz sesto vietu, kad Luka Džoto devās uz uzvaru.
Tas bija vienmērīgs sākums, un tas deva viņam pirmās zināšanas par to, kas būtu vajadzīgs, lai gūtu panākumus F2. Šī iemesla dēļ viņa debijas nozīmi nevar mazināt.
Uzlāde caur lauku Austrijā
Braucienos, kas sekoja Bahreinai, lietas kļuva mazliet grūtākas. Nozīmīga bija 2019. gada klases pieredze. Šūmahera konkurentu vidū bija tādi braucēji kā Nyck de Vries, Nicholas Latifi, Luca Ghiotto un Sergio Sette Camera, kuriem visiem bija vismaz divas F2 sacīkšu sezonas aiz muguras, un viņi dominēja čempionātā.
21 gadu vecais braucējs nākamajās piecās kārtās izcīnīja tikai vēl vienu punktu, ieskaitot trīs atkāpšanās, taču Spīlbergs, kaut kā nostrādāja kā pagrieziena punkts. Sākotnēji viņa sacīkšu nedēļas nogale nebija veiksmīgākā, jo viņš apstājās uz starta režģa un Feature Race pabeidza 18 vietā. Šķita, ka tas tikai iedvesmoja Šūmaheru, kurš Sprintā “iznesās” pa lauku.
Pirmoreiz Šūmaher’s izskatījās, ka ir ticis galā ar Pirellis. Neskatotie’s uz nikno ātrumu visā laukumā, viņa riepa’s palika labāk stāvoklī nekā apkārt esošo riepa’s, ļaujot tuvināties goda pjedestālam. Trešajā vietā esošais čempionāta līderis De Vriess apsteidza ar lielu atrāvienu, taču, kad bija pagājis vēl viens aplis, Šūmahers viņu pārspēja.
Tas izrādījās kā ieskats gaidāmajā.
Viņa pirmā F2 uzvara
Šūmahera sniegums Austrijā un viņa pirmā uzvara divas kārtas vēlāk Budapeštā bija pateicoties diviem pilnīgi atšķirīgiem sniegumiem. Viņa brauciens Spīlbergā bija tīra spēka un tempa varoņdarbs, aizraujošā uzbrukuma demonstrācijā. Viņa uzvara Ungārijā bija aizsardzības meistarklase, kas atgādināja viņa tēvu.
Sākot no reversā režģa pola Sprintā, Ferrari juniors cīnījās pret trases dzesēšanas temperatūru – redzot, ka tās pazeminās par sešiem grādiem -, lai saglabātu saķeri ar riepām un 28 apļus atvairītu Nobuharu Matsushita pieredzi.
Carlin braucējam bija daudz iespēju, taču katru reizi, kad viņš domāja, ka ir atvēris durvis, PREMA braucējs tās atkal aizcirta. Šūmahera vārds, ko vācieši sauca par “pārsteidzošām sacensībām”, atgriezās Grand Prix nedēļas nogales augšējā pakāpienā.
Avots – Formula1
Foto – Pixabay