Sportac neveiksme Eiropā un cerības Krievijas futbola Premjerlīgā
CSKA, iespējams, ir stabilākā premjerlīgas komanda. Sarkan-zilajiem nepārtraukti prognozē neveiksmi, taču tie vienmēr tiek cauri . Tas notika pagājušajā sezonā, kad komanda, tomēr tikaEiropas līgā. To mēs varam redzēt arī tagad – CSKA ir otrā, par četriem punktiem atpaliekot no “Zenit”.
No kurienes šī stabilitāte? Droši vien dēļ tā ka, neiesaistās sportac skandālos. Jā, vasarā pēc zaudējuma zili-balti-zilajiem, Viktors Gončarenko devās uz Baltkrieviju, lai atjaunotos .
Tagad salīdziniet to ar “Spartak”, vismaz ar pēdējiem notikumiem: konflikts zem tribīnēm pēc mača “Soči” un Domeniko Tedesko paziņojums par līguma nepagarināšanu, kas beidzas pēc šīs sezonas beigām. Vai arī ar “Lokomotiv”, kur nonāca līdz vietai, ka līdzjutēji neskandina savas komandas atbalstu, bet gan saukļus, kas aicina atlaist kluba vadību.
Sezonas pirmā puse CSKA izrādījās nemierīga (nervoza). No vienas puses, ne pārāk veiksmīga pārejaskampaņa un neveiksme Eiropas līgā. No otras puses, Krievijas futbola Premjerlīgā ir pieņemams rezultāts, kas ļauj rēķināties ar cīņu par titulu. Kas notika ar komandu pēdējo sešu mēnešu laikā?
Pārejas
CSKA reti veic tik liela mēroga pirkumus kā pēdējā logā. Pārejas ir mazas un parasti veiksmīgi. Pēdējais vārds gandrīz neattiecas uz vasaras sarkan-zilo pārejas kampaņu.
No vienas puses, izdevās noturēt līderi Vlašiču. Turklāt universāls Zainutdinovs veiksmīgi iekļāvās spēlē. Ejuke ir zināms potenciāls: nigērietim egoistiska driblēšana ir jāaizstāj ar pragmatiskākām piespēlēm uzbrukumā.
No otras puses, latīņamerikānieši joprojām ir neveiksme. Jā, aizsargam Fuksam nepaveicās ar traumu. Bet uzbrucēja Gaiča adaptācija ievilkās. Argentīnietis joprojām rada neveiklā uzbrucēja iespaidu, kuram trūkst saiknes ar partneriem. Nav brīnums, ka vārtus gūst nevis viņš, bet gan Škurins.
Krievijā CSKA var iztikt bez milzīgām iegādēm, izņemot to, ka komandai vajadzētu aizsardzības spēlētāju. Bet priekš Eiropas, gan ir jāstiprinās, citādi sanāks tāpat kā šoreiz.
Izgāšanās Eiropas līgā
Tas var šķist joks, taču CSKA nav izcīnījusi nevienu uzvaru grupā pret tādiem konkurentiem kā“Wolfberger”, Zagreb “Dinamo” un “Feyenoord”. Varētu šķist, ka konkurējat ar holandiešiem par pirmo vietu! Tomēr Dika Advokāta komanda ierindojās trešajā vietā, bet sarkan-zilie, ceturtajā vietā.
Šim rezultātam ir divi iemesli. Pirmais ir neveiksmīga momentu realizācija. Ilustratīvākais mačs šajā ziņā bija mājās pret „Dinamo”, kad komanda izdarīja 25 metienus pa vārtiem, taču nekad neguva vārtus. Otrais ir nespēja pretoties intensīvam spiedienam. Ak, tas attiecas ne tikai uz CSKA. “Zenit” cieta arī no “Brugge”, bet “Lokomotiv” – no “Zalcburgas”. Un tas nav tik taktikas jautājums, cik “fizikas” jautājums.
Tātad CSKA palika bez eiro pavasara un ar to saistītajiem ienākumiem.
Un, CSKA rezultātus Eiropas līgā, atriebs “Krasnodar”, kas tika pie horvātiem 1/16 finālā. Tad arī paskatīsimies atšķirību pieejā!
Cīņa Krievijas futbola Premjerlīgā
Vienīgais komandas līdzjutēju prieks ir saistīts ar Premjerlīgu, kur Gončarenko komanda turpina cīņu par čempiona titulu. Tiesa, un viņai netrūkst izmisuma, vienkārši atcerieties neseno neveiksmīgo brīdičempionātā. Cik punktu tika zaudēts tikšanās reizēs ar “Soči” (1:1), “Rubin” (0:1),” Himki” (2:2) un “Ural”(2: 2)!
KPL tās pašas problēmas ar intensitāti un realizāciju, kaut kur pazūd. CSKA guva 35 vārtus un nospēlēja 29,17 xG – tā ir labākā realizācija čempionātā (+5,83). Pat Čalovs laboja savu stāvokli pēdējā mačā pret Rostovu, gūstot hat-trick. Tagad Fedoram ir 5 vārti ar 7,45 xG, kas jau ir pieņemams rādītājs.
Ar presingu nav grūtību. CSKA pašiemi mīl spēlēt ar spiedienu: 9,88 PPDA ir sestais rādītājs līgā. Strādā arī sāni (Fernandess, Zainutdinovs, Ščenņikovs) un centrs – piemēram, Dzagojevs nolaižas pie aizsargiem, lai spēlētu bumbu.
Galvenās sarkan-zilo grūtības Krievijas futbola Premjerlīgā nav saistītas ar taktiku, Gončarenko ir diezgan strādājošs modelis, bet gan ar psiholoģiju un koncentrācijas zudumu. Dažas spēlēs, visās līnijās, sākot no uzbrucējiem, kuri vēlas ātrāk atbrīvoties no bumbas, līdz aizsargiem, kuri haotiski pārvietojas savā soda laukumā.
Rezultāts
Pagaidām viss iet bez “zaudējumiem”. Gončarenko, iespējams, uzvarēja
sev izšķirošo maču, un tāpēc palika. CSKA pakāpās uz otro līniju, ļaujot cerēt uz pavasara cīņu par titulu. Kas attiecas uz Eiropas līgu, mēs jau esam pieraduši pie sliktiem mūsu klubu rezultātiem. Pat sportac komandas fani neizkarināja ironiskus banerus (atcerieties “Dinamo” un “paldies par Eirosezonu”), bet vienkārši aicināja komandu nebūt vienaldzīgai.
Avots – Sport-express.ru
Foto – Pixabay