CS:GO likmju izdarīšanas pamatprincipi
Counter-Strike: Global Offensive jeb CS:GO ir pirmās personas šaušanas spēle, kas tiek spēlēta komandās. Likmju izdarīšana šeit līdzinās parastajam sporta totalizatoram. Spēlē ir divas komandas, likmes ir iespējams likt uz dažādiem rezultātiem – piemēram, kura komanda uzvarēs, kura komanda iegūs noteiktu spēļu kārti, cik pretiniekus komanda nošaus utt. Esam apkopojuši dažus pamatprincipus, kurus var paturēt prātā katrs jaunais CS:GO spēlētājs.
Spēlējot nav jēgas izdarīt likmes uz komandu, kura ir populāra uzvarētāja, bet gan jāmēģina atrast komandu, kuras izredzes uzvarēt ir mazākas. Tas ir sarežģīti, taču svarīgi, ja ir vēlēšanās gūt veiksmi tiešsaistes sporta totalizatoros. Pirms derību slēgšanas ir svarīgi iepazīties ar spēli un komandām. Piemēram, A komanda var šķist kārdinoša, jo tā bieži uzvar turnīros, taču tā var nebūt tik veiksmīga vienas kārts gadījumā vai kāda noteikta B komandas spēles stila gadījumā.
CS:GO spēlē ir četras dažādas iespējas likmju izdarīšanai – likmju izdarīšana pirms spēles, likmju izdarīšana reālajā laikā, likmju izdarīšana uz gala rezultātu un fantāzijas likme. Likmju izdarīšana pirms spēles ir “vai nu… vai” tipa likmju izdarīšana, jo par uzvarētāju var kļūt tikai viena komanda, neizšķirta rezultāta nevar būt. Ir pieejamas arī speciālās likmes, piemēram, par to, kāds būs kopējais raundu skaits, vai būs pāra vai nepāra skaits raundu. Likmju izdarīšana reālajā laikā notiek spēles gaitā, un tā var būt ļoti ienesīga. Fantāzijas likmes gadījumā ir iespējams radīt savu ideālo komandu, kuru veido 5 spēlētāji. Izvēli ierobežo algas limits, tāpēc nav iespējams piesaistīt vislabākos spēlētājus.
Sporta totalizatoros tiek izmantots koeficients, kas izsaka varbūtību un pēc savas būtības ir reizinātājs. Tā ir prognožu portāla noteikta varbūtība vienas vai otras komandas uzvarai. Koeficientu nosaka kazino, un vislabākās likmes var izdarīt tad, ja prognozes izteicējs liek uz to, ka iespēja, ka kāda no komandām uzvarēs, ir patiesībā lielāka nekā noteiktais koeficients.
Ir trīs veidi, kā tiek izteikti koeficienti – decimāldaļu, daļskaitļu un netiešās varbūtības veidā. Visbiežāk koeficienti tiek izteikti decimāldaļu veidā. Loģika ir šāda: ja, piemēram, tiek likti 5 € un koeficients ir 2,11, tad uzvaras gadījumā laimētā summa ir 5 x 2,11 = 10,55 €. Daļskaitļi galvenokārt tiek izmantoti jāšanas sportā. Daļskaitļa saucējs rāda likmes lielumu, bet skaitītājs – potenciālā laimesta summu. Netiešā varbūtība rāda likmes uzvaras varbūtību, un tā galvenokārt tiek izmantota riska aprēķināšanai.